Gamma Electronics TNM-195-TNM-36-SDL Type N-Type N GMR-195 coax 36in w/shrink
Manufacturer: Gamma Electronics
36"" Type N Male to Type N Male GMR-195 Coax Cable with heat shrink. Ideal for reliable, high-frequency signal transmission in various applications.
SKU: GAM-TNM-195-TNM-36-SDL
Manufacturer Part Number: TNM-195-TNM-36-SDL
Availability:
Ohio : 41 In stock
Utah : 1 In stock
i h h
Tariff Notice 1 : N
GFC-TNM-195-TNM-36-SDL
Type N to N GMR-195 coax 36 inch w/ cold shrink
Key Features
  • 50 Ohms Impedance
  • Consistent V.S.W.R. performance
  • RoHS Compliant
  • Independently tested and labeled for critical properties and tracking number
  • Robust connector protection, strain relief and torque protection
  • Gamma’s cold shrink easily surpass the IP68 weatherproof standard
  • High performance, corrosion resistant, factory installed connectors
  • Cable jacket has a flame retardant polyethylene which provides a safer network
Why Work with Streakwave?
Helping Customers get all the tech they need to connect.
Authorized Seller
100% genuine products and vendor programs.