Laird Technologies CA100-NFB-RPSMAM-12 NFBulkhead - RP-SMA Male Pigtail 12in
Manufacturer: Laird Technologies
12"" CA100 NFB-RPSMAM pigtail cable with NF bulkhead to RP-SMA male connectors. Ideal for reliable wireless connectivity and signal extension.
SKU: LAI-CA100-NFB-RPSMAM-12
Manufacturer Part Number: CA100-NFB-RPSMAM-12
Availability:
Ohio : 0 Out of stock
Utah : 447 In stock
i h h
Tariff Notice 1 : N
N Female Bulkhead to RPSMA Male Pigtail 12"
700MHz to 5.825GHz RF Cable Assemblies
The cable assemblies offered by Pacific Wireless are engineered for peak performance up to 6GHz. They are tested 100% and certified to meet performance specifications. Equipment manufacturers require certified cable assemblies to minimize system losses to within known parameters and these cable assemblies meet those requirements. The manufacturing processes and raw materials are well controlled in order to provide very consistent performance from lot to lot.
Authorized Seller
100% genuine products and vendor programs.