Laird Technologies CA100-NM-RASMAM-12 N-male to Right angle SMA male - 12in
Manufacturer: Laird Technologies
12"" coaxial cable with N Male to Right Angle SMA Male connectors. Ideal for RF applications, ensuring reliable signal transmission and minimal loss.
SKU: LAI-CA100-NM-RASMAM-12
Manufacturer Part Number: CA100-NM-RASMAM-12
Availability:
Ohio : 0 Out of stock
Utah : 142 In stock
i h h
Tariff Notice 1 : N
N Female Bulkhead to Right Angle MMCX Pigtail 12"
700MHz to 5.825GHz RF Cable Assemblies
The cable assemblies offered by Pacific Wireless are engineered for peak performance up to 6GHz. They are tested 100% and certified to meet performance specifications. Equipment manufacturers require certified cable assemblies to minimize system losses to within known parameters and these cable assemblies meet those requirements. The manufacturing processes and raw materials are well controlled in order to provide very consistent performance from lot to lot.
Authorized Seller
100% genuine products and vendor programs.