Laird Technologies CA100-NM-RPTNCM-12 N-Male to RP-TNC Male Pigtail, 12in
Manufacturer: Laird Technologies
SKU: LAI-CA100-NM-RPTNCM-12
Manufacturer Part Number: CA100-NM-RPTNCM-12
Availability:
Ohio : 25 In stock
Utah : 0 Out of stock
i h h
Tariff Notice 1 : N
N-Male to RPTNC Male Pigtail, 12"
700MHz to 5.825GHz RF Cable Assemblies
The cable assemblies offered by Pacific Wireless are engineered for peak performance up to 6GHz. They are tested 100% and certified to meet performance specifications. Equipment manufacturers require certified cable assemblies to minimize system losses to within known parameters and these cable assemblies meet those requirements. The manufacturing processes and raw materials are well controlled in order to provide very consistent performance from lot to lot.
Authorized Seller
100% genuine products and vendor programs.