Laird Technologies CA100-SMAM-SMAM-12 SMA Male to SMA Male Pigtail, 12in
Manufacturer: Laird Technologies
12"" SMA Male to SMA Male Pigtail Cable, ideal for RF applications. High-quality, low-loss CA100 coaxial cable ensures optimal signal performance.
SKU: LAI-CA100-SMAM-SMAM-12
Manufacturer Part Number: CA100-SMAM-SMAM-12
Availability:
Ohio : 0 Out of stock
Utah : 0 Out of stock
i h h
Tariff Notice 1 : N
SMA Male to SMA Male Pigtail, 12"
700MHz to 5.825GHz RF Cable Assemblies
The cable assemblies offered by Pacific Wireless are engineered for peak performance up to 6GHz. They are tested 100% and certified to meet performance specifications. Equipment manufacturers require certified cable assemblies to minimize system losses to within known parameters and these cable assemblies meet those requirements. The manufacturing processes and raw materials are well controlled in order to provide very consistent performance from lot to lot.
Authorized Seller
100% genuine products and vendor programs.