Laird Technologies CA178-NM-UFL-12 N Male to UFL RG-178 12in
Manufacturer: Laird Technologies
N-Male to UFL RG-178 cable, 12"" length. Ideal for seamless connectivity in wireless applications. Durable, high-performance design.
SKU: LAI-CA178-NM-UFL-12
Manufacturer Part Number: CA178-NM-UFL-12
Availability:
Ohio : 204 In stock
Utah : 44 In stock
i h h
Tariff Notice 1 : N
N Male to UFL RG-178 12"
700MHz to 5.825GHz RF Cable Assemblies
The cable assemblies offered by Pacific Wireless are engineered for peak performance up to 6GHz. They are tested 100% and certified to meet performance specifications. Equipment manufacturers require certified cable assemblies to minimize system losses to within known parameters and these cable assemblies meet those requirements. The manufacturing processes and raw materials are well controlled in order to provide very consistent performance from lot to lot.
Why Work with Streakwave?
Helping Customers get all the tech they need to connect.
Authorized Seller
100% genuine products and vendor programs.