PolyPhaser IS-B50LN-C0-ME Flange Mounted, DC Block RF Protector
Manufacturer: PolyPhaser
Bulkhead mount, DC block, single transmitter coaxial lightning protection for 10 MHz to 1 GHz with N female surge side and N male protected side connectors
SKU: POL-IS-B50LN-C0-ME
Manufacturer Part Number: IS-B50LN-C0-ME
Availability:
Ohio : 0 Out of stock
Utah : 0 Out of stock
i h h
Tariff Notice 1 : N
Flange mounted, dc block, single transmitter coaxial lightning protection for 1.5 MHz to 700 MHz with N male surge side and N female protected side connectors
Specifications for PolyPhaser IS-B50LN-C0-ME
Mount Type
Flange
Frequency Range
1.5 MHz to 700 MHz
Protected Side Connector
N Female
Surge Side Connector
N Male
VSWR
?1.1:1 TO 1 @ 1.5Mhz To 700Mhz
Insertion Loss
? 0.1 dB
RF Power
2kW @ 1.5MHz TO 50MHz
375W @ 50MHz TO 220MHz
125W @220MHz TO 700MHz
Why Work with Streakwave?
Helping Customers get all the tech they need to connect.
Authorized Seller
100% genuine products and vendor programs.