Tycon Power Systems PS24V-3.75 24V 3.75A 90W Desktop Power Supply
Manufacturer: Tycon Power Systems
Efficient 24V 3.75A 90W desktop power supply for reliable performance. Ideal for various devices, ensuring stable power delivery and durability.
SKU: TCN-PS24V-3.75
Manufacturer Part Number: PS24V-3.75
Availability:
Ohio : 0 Out of stock
Utah : 1 In stock
i h h
Tariff Notice 1 : N
Features
  • Industrial Temperature Rating
  • High Power in Compact Size
  • Desktop Model with removable AC power cord
  • Short Circuit and Overcurrent Protection
Applications
  • Wireless Access Points and Client Devices
  • IP Phone and Security Camera Systems
90-264VAC, 24V 3.75A 90W Desktop Power Supply with 5.5 x 2.1mm DC Barrel Connector and North American AC Cord.
These high quality power supplies are perfectly suited for any application that needs clean reliable power. They have a standard 5.5 x 2.1mm DC Barrel Connector for compatibility with a wide range of equipment
24V 90 Watt High Power Autoranging power supply.
IN: 120/240VAC, 50/60Hz.
OUT: 24VDC @ 2.5A 90W, 5.5 x 2.1mm DC Barrel Connector
Why Work with Streakwave?
Helping Customers get all the tech they need to connect.
Authorized Seller
100% genuine products and vendor programs.