MikroTik PW48V-12V85W ±48 VDC Telecom Open Frame Power Supply
Manufacturer: MikroTik
Efficient 48V DC open-frame power supply for telecom. Delivers 85W, ensuring reliable performance. Ideal for Mikrotik devices. Compact and durable design.
SKU: MIK-PW48V-12V85W
Manufacturer Part Number: PW48V-12V85W
Additional Resources
Availability:
Ohio : 75 In stock
Utah : 19 In stock
i h h
Tariff Notice 1 : Y
We are now offering a ±48 V DC telecom Open Frame Power supply with 12 V 8 A output (product code PW48V-12V85W), available to purchase separately for use with new “r2” revision of Cloud Core Routers.
Why Work with Streakwave?
Helping Customers get all the tech they need to connect.
Authorized Seller
100% genuine products and vendor programs.